STREFA masażu
I AROMATERAPII

STREFA MASAŻU

Zaciszne, inspirowane naturą miejsce.. Klienci korzystający z tej strefy mają do dyspozycji własną łazienkę z wanną i prysznicem, aby móc odświeżyć się jeśli masaż wykonywany jest po pracy.  W atmosferze ciszy i przyjemnych zapachów odzyskasz siły witalne, zrelaksujesz się , uspokoisz ciało i umysł.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny daje efekt odprężenia i głębokiego relaksu, korzystnie wpływa również na wiele aspektów pracy organizmu:

  • niweluje dolegliwości bólowe
  • poprawia metabolizm, przyspieszając proces spalania zbędnej tkanki tłuszczowej,
  • zmniejsza lub eliminuje celulit
  • poprawia ukrwienie ciała, zapewniając rozszerzenie naczyń włosowatych i zapobiegając powstawaniu zakrzepów żylnych,
  • stymuluje układ limfatyczny, pomagając szybciej usunąć toksyny z organizmu i wzmacniając naszą odporność.

Masaż leczniczy

Zastosowanie technik terapii manualnej, fizjoterapii i masażu leczniczego pomagają w leczeniu zmian oraz schorzeń powodujących dysfunkcję w danym obszarze naszego ciała. Fizjoterapia doskonale działa w uśmierzaniu bólu i zwiększeniem sprawności ruchowej u pacjentów. Kinezyterapia natomiast to zestawy ćwiczeń, które mogą pokonać wszelkie problemy ze zdrowiem, można z nich skorzystać bez względu na wiek. Przed masażem leczniczym terapeuta zawsze przeprowadza dokładny wywiad z Klientem, aby mieć pełny obraz problemu z jakim boryka się pacjent. Specjalista dobiera wówczas sposoby pracy i techniki wykonywanego masażu.

Masaż z aromaterapią

Aromaterapia w naszej STREFIE RELAKSU  jest stosowana  zarówno podczas masażu oraz jako samodzielna metoda terapeutyczna służąca odprężeniu, relaksacji i poprawie zdrowia. Stosujemy tylko naturalne olejki eteryczne, dobierając je  indywidualnie do preferencji zapachowych  i potrzeb Klientów.

Formy masażu:

• masaż relaksacyjny
• głęboko odprężający masaż z aromaterapią olejkami DoTerra
• antycellulitowy bańką chińską
• masaż aromatyczną świecą
• masaż głowy, twarzy i szyi
• masaż rehabilitacyjny/ fizjoterapia
• masaż rehabilitacyjny plus ćwiczenia z fizjoterapeutą

Aromaterapia

Aromaterapia, najprościej mówiąc to leczenie zapachami. Miłe doznania zapachowe, to tylko jedna z funkcji aromaterapii. Należy tu zwrócić uwagę, na lecznicze substancje, zwane olejkami eterycznymi. To dzięki tym substancjom możemy korzystać z dobrodziejstw aromaterapii.

Olejki eteryczne w zależności od tego z której rośliny pochodzą mają działanie odprężające, rozluźniające, przeciwzapalne, przeciwbólowe lub antydepresyjne. Działają kojąco zarówno na psychikę człowieka, jak i na zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawiając krążenie krwi.

Do aromaterapii używamy wyłącznie naturalnych olejków eterycznych DoTerra z certyfikatem CPTG – Certified Pure Therapeutic Grade (ACKT – Atestowana Czysta Klasa Terapeutyczna)

Co oznacza taki Certyfikat jakości olejków?

• brak sztucznych barwników i wypełniaczy,
• jakość wolną od pestycydów i metali ciężkich,
• kontrolowane uprawy na obszarach, gdzie naturalnie występuje dana roślina i zbieranie jej w optymalnym momencie
• brak domieszek olejków z innych roślinnych
• brak domieszek olejków syntetycznych

Mieszanki olejków dobieramy zawsze indywidualnie do potrzeb, problemów oraz upodobań zapachowych naszych klientów.

Historia aromaterapii

Od czasów najdawniejszych ludzie używali olejków eterycznych do wielu różnych celów, wśród których działania terapeutyczne były najważniejsze. W medycynie indyjskiej Ayurwedy opisywano stosowanie pachnących wyciągów w wielu leczniczych zabiegach. Natomiast zapisy z Dalekiego Wschodu świadczą, że destylarnie wytwarzające esencje aromatyczne funkcjonowały już 5000 lat temu. Z dobrodziejstw olejków eterycznych korzystali również Grecy, Rzymianie, Egipcjanie. Już nawet sam Hipokretes zalecał stosowanie olejków do kąpieli i masaży.

W czasach współczesnych do rozwoju aromaterapii przyczynił się René-Maurice Gattefossé, francuski chemik, który w 1910 roku odkrył uzdrawiające właściwości olejku lawendowego, gdy zanurzył przypadkowo oparzoną dłoń w wannie z płynem, którym akurat był olejek lawendowy. Następnie zaczął analizować właściwości chemiczne olejków eterycznych i sposób ich stosowania w leczeniu oparzeń, infekcji skóry, zgorzeli i ran u żołnierzy podczas I wojny światowej. W 1928 roku Gattefossé założył naukę o aromaterapii. W latach 50-tych masażyści, kosmetyczki, pielęgniarki, fizjoterapeuci, lekarze i inni pracownicy służby zdrowia zaczęli stosować aromaterapię (źródło: http://www.rgsw.edu.pl)

Sprawdź nasz aktualny cennik