Pomoc psychologiczna
i psychoterapia

Porady u psychologa

Wielu z nas codziennie boryka się z różnymi trudnościami. Toczymy „walkę” ze sobą, swoimi myślami i negatywnymi emocjami. Są tacy, którzy już nie pamiętają jak to jest być szczęśliwym lub po prostu zadowolonym z miejsca w którym są. Urazy i pretensje do siebie lub innych trzymają nas mocno jak kamień, który nie pozwala wypłynąć na powierzchnię. Skupiamy się na problemie tak bardzo, że wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Nie rozumiejąc siebie, a nawet swoich bliskich coraz bardziej się od nich oddalamy. Coraz częściej czujemy się samotni ze swoimi problemami. Więcej złości, pretensji, frustracji, a mniej zadowolenia, spełnienia i akceptacji. Czy to jest dobre życie? Jak to zmienić ?

Na te i inne pytania wraz z moimi pacjentami odpowiadamy na sesjach terapeutycznych. Wielu było już kiedyś u psychologa lub psychoterapeuty, ale są i tacy dla których jest to pierwszy krok do zrozumienia siebie, a podstawą sukcesu zawsze jest zaufanie, którego nabywa się w trakcie pierwszej lub kilku następnych sesji.
Ludzie szukają wsparcia i pomocy dużo wcześniej zanim trafią do gabinetu psychologa, przeglądając porady w Internecie, książki psychoedukacyjne, których jest obecnie wiele na rynku. Konsultując zdobytą wiedzę z przyjaciółmi, starają się rozwiązać swoje problemy. Efekt jednak często jest odwrotny im więcej treści tym więcej wątpliwości i frustracji. Można zebrać wiele narzędzi ale jeśli nie potrafimy z nich odpowiednio skorzystać i to w dobrej kolejności nie uzyskamy celu na którym nam zależało, nie rozwiążemy problemu, który nas przerasta. Dlatego tak wielu ludzi korzysta z terapii i pomocy psychologicznej zamieniając słabość w siłę.

Wiele problemów w tym również natury emocjonalnej i psychologicznej związanych jest z niedoborami substancji odżywczych, witamin i minerałów oraz kwasów które odpowiadają za prawidłową pracę mózgu i wydzielanie hormonów i neuroprzekaźników bezpośrednio związanych z zadowoleniem bądź jego brakiem. Dlatego właśnie swoją wiedzę z zakresu psychologii i terapii psychologicznej poszerzyłam o dietetykę i psychodietetykę, alby jak najlepiej pomagać osobom, które się do mnie zgłaszają.

Jeśli potrzebujesz pomocy w przepracowaniu swoich problemów i dobrej diagnozy ich źródła, zapraszam Eva Żurczak

Cennik